15 Şubat 2014 Cumartesi

Walking Dead Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey
Aşağıdaki bilgiler çekilmesine rağmen yayınlanmamış sahnelerden, DVD’lerden ve söyleşilerden derlenmiştir. 

1. Dizi boyunca Zombi kelimesi hiç kullanılmadı. Kahramanlarımız bizlerin büyük keyifle izlediği zombilere daha farklı lakaplar takma konusunda kararlı gibiler. Walkers (yürüyenler), geeks (salaklar), roamers (aylaklar), lamebrains (aptal beyinliler), biters (ısıranlar), test subjects (denekler) kullandıkları popüler lakaplar.
2. Ekibimizin kısa bir süre huzur bulduğu laboratuvarı hatırlarsınız. Ve tabii tanıştıkları doktoru, nam-ı değer Edwin Jenner’ı… Edwin Jenner isimli doktorumuz 1749 yılında doğan Edward Jenner’a bir gönderme. Edward Jenner ise, İngiliz bir doktor ve aşının mucidi. Çiçek hastalığına bulduğunu mucizevi tedavi ile kendisinden yüzyıllar sonra bile söz ettiren doktorumuza dizinin göndermesi ise aşağıda gördüğünüz karakter.
  

 3. İkinci sezonda kahramanlarımızın sığındığı ve Herschel ile tanıştığı çiftlik evinin kullanımı için sahiplerinden izin alınmıştı. Ancak evin yanındaki ahır dizi için ayrıca inşaa edildi. Sadece 10 günde yapılan bina ikinci sezonun sonunda yakıldı.
 

4. Üçüncü sezonda hapishanede gördüğünüz tuvaletlerin hepsi sahte. Ve bu tuvaletler şovun yürütücü yönetmeni Robert Kirkman’ın en sevdiği detaylar. 


5. Valinin aylak kafalarından oluşan stoğunda bulunan kafalar çay, boya ve kahve kullanılarak sarartıldı. 

6. Andrew Lincoln’un canlandırdığı Rick Grimes, Lori’yi öldüren kurşunu hala cebinde taşıyor.
7. Tyrese dizide yeni tanıştığımız karakterlerden de olsa aslında çizgi romanın 7. bölümünde kadroya dahil olmuştu.
 8. Daryl’in ikinci sezonda öldürdüğü zombi naylon çorapların içerisine doldurulmuş jöleden ibaretti.
9. Silinen sahnelerden biri de ekibin bakımevine döndüğü ama orayı yerle bir bulduğu bir konuyu işliyordu. Bu sahne ikinci sezonun başında yayınlanması planlanan sahnelerdendi.
  


10. Merle’in takma kolu bir askerden esinlenerek şekillendirildi. Bir askerin kendi için yaptırdığı cihazın fotoğraflarını ve planlarını bulduklarında bunun Merle için çok uygun olduğunu düşündüler. Asker her ne kadar kolunu kaybettiyse de savaşmaya devam etmek istemişti, bu da Merle’in durumuna çok uyuyordu.

BONUS: TWD'de Ölen Karakterlerin Ölüm Sahneleri

Yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın.

0 yorum:

Yorum Gönder